Zaniżone odszkodowanie? 10 tricków ubezpieczycieli abyś otrzymał mniej niż Ci się należy.

  1. Odzyskamy Odszkodowanie
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Zaniżone odszkodowanie? 10 tricków ubezpieczycieli abyś otrzymał mniej niż Ci się należy.

Zaniżone odszkodowanie? 10 tricków ubezpieczycieli abyś otrzymał mniej niż Ci się należy.

Miałes szkodę na pojeździe ? Poznaj 10 typowych trików ktróre zastosuje Ubepzieczyciel abyś otrzymał niższe niż należne odszkodowanie OC.

Sprawdź czy wypłacona Ci kwota jest zasadna, jeśli nie możesz skorzytać z naszej pomocy.

1.Zamienniki – ubezpieczyciel może zastosować zamiennik tylko gdy wyrazisz na to zgodę lub gdy w trakcie zdarzenia drogowego nie było oryginalnych części w aucie.

2.Amortyzacja części – naprawa auta polega na doprowadzeniu go do stanu w jakim znajdował się przed zdarzeniem drogowym. Jeżeli do naprawy potrzebne jest użycie nowych elementów to poniesione koszty wchodzą w skład kosztów naprawienia szkody.

3.Pomniejszanie odszkodowania o VAT – odszkodowanie pomniejszone o podatek VAT można otrzymać tylko w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą.

4.Samochód zastępczy – jako osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej możesz ubiegać się o samochód zastępczy. Utrata możliwości korzystania z rzeczy uszkodzonej również stanowi szkodę majątkową.

5.Wartość pojazdu – zakład ubezpieczeń określa wartość rynkową pojazdu, która nie zawsze zgadza się ze stanem faktycznym. Powodem mogą być zbyt ogólne informacje dotyczące samochodu wprowadzone do programu liczącego wartość samochodu. W przypadku gdy nie zgadzamy się z wystawioną opinią można skorzystać z usług zewnętrznego, niezależnego rzeczoznawcy. W takim wypadku należy pamiętać o podaniu wszystkich istotnych dla nas szczegółów dotyczących auta.

6.Stawki robocizny zależne są od kilku rzeczy m.in renomy i lokalizacji warsztatu. Naturalną rzeczą jest, że wybieramy zaufany warsztat, w którym mechanicy ocenią skalę zniszczeń oraz kwotę naprawy. Ceny robocizny często są zaniżane z racji uśredniania cen przez towarzystwa. Zakład ubezpieczeń z jednej strony daje nam swobodny wybór warsztatu, w którym zostanie naprawione auto, a z drugiej strony narzuca nam wybór warsztatu, gdzie ceny robocizny są niższe.

7.Holowanie pojazdu – to nam jako osobie poszkodowanej zależy na minimalizacji skutków szkody, co oznacza, że firma, którą zatrudnimy do holowania pojazdu powinna oferować standardowe ceny obowiązujące na lokalnym rynku.

8.Wcześniejsze uszkodzenia – ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego możemy spotkać się z „oskarżeniem”, że jedna ze szkód powstała w wyniku wypadku była już wcześniej na samochodzie. W takiej sytuacji najlepiej powołać niezależnego rzeczoznawcę, który oceni czy szkoda wynikła podczas stłuczki czy samochód był uszkodzony wcześniej.

9.Ubezpieczalnie bardzo często orzekają o szkodzie całkowitej co zazwyczaj bywa dla nas niesprawiedliwe. W jakim wypadku mogą tak robić? Tylko kiedy koszty naprawy pojazdu przekracza 100% jego wartości.

10.Auto bezwypadkowe ma wyższą wartość na rynku niż auto po kolizji drogowej. W takiej sytuacji można uzyskać od towarzystwa sprawcy zadośćuczynienia, które będzie odpowiadać za różnicę w cenie auta po wypadku.

Uwaga:

Miałeś szkodę ? Prześlij do nas kosztorys a my odkupimy od Ciebie prawo do szkody.

Skontaktuj się z nami aby uzyskać dodatkowe informacje oraz darmową weryfikację.

Skontaktuj się z nami

w celu uzyskania należnego

odszkodowania OC

Opisz swój przypadek.

Skontaktujemy się w ciągu 24h.

    Załącz kosztorys szkody

    Aby wybrać wiele plików, zaznacz je

    z wciśniętym klawiszem "ctrl"