Co zrobić gdy nie zgadzamy się z wyceną i otrzymaliśmy zaniżone odszkodowanie?

 1. Odzyskamy Odszkodowanie
 2. /
 3. Aktualności
 4. /
 5. Co zrobić gdy nie zgadzamy się z wyceną i otrzymaliśmy zaniżone odszkodowanie?

Co zrobić gdy nie zgadzamy się z wyceną i otrzymaliśmy zaniżone odszkodowanie?

Co zrobić kiedy nie zgadzamy się z decyzją Towarzystwa Ubezpieczeniowego dotyczącą odszkodowania?

Pierwszym krokiem będzie napisanie odwołania. Aby odwołanie przyniosło oczekiwany skutek polecamy zapoznać się dokładnie ze stroną internetową Rzecznika Finansowego, na której znajdziemy najczęściej nurtujące nas pytania wraz z odpowiedziami na nie. Dotyczą one wszystkiego co związane ze szkodami komunikacyjnymi m.in. szkody częściowej, szkody całkowitej, szkody osobowej, umów auto-casco, samochodu zastępczego z OC sprawcy itp.

W przypadku gdy nie zgadzamy się z decyzją Towarzystwa Ubezpieczeniowego i sposobem likwidacji szkody możemy, a nawet musimy się odwołać. Aby odwołanie przyniosło rezultat, potrzebne będą merytoryczne argumenty. Na stronie internetowej Rzecznika Finansowego znajdziemy orzecznictwa sądowe, które mogą nam w tym pomóc. Wystarczy wybrać kategorię, która nas interesuje i zapoznać się z treścią wyroku Sądu Najwyższego. Wyrok Sądu Najwyższego będzie mocnym argumentem w sporze z Ubezpieczycielem.

Do Rzecznika Finansowego można się zgłosić tylko i wyłącznie po wcześniejszym odwołaniu. Po decyzji, która nie jest dla nas satysfakcjonująca mamy możliwość skontaktowania się z Rzecznikiem Finansowym. Do tej instytucji możemy się również zgłosić gdy nie mamy pewności jakie są nasze prawa lub poradzić się w innych kwestiach dotyczących szkody komunikacyjnej. Najszybszym sposobem kontaktu będzie strona na Facebooku gdzie w prywatnej wiadomości można zadać pytanie bez analizy dokumentów. Równie wygodną formą jest formularz zapytania na stronie internetowej. Oczywiście można też zadać pytania drogą mailową, listową lub po prostu zadzwonić na infolinię która jest czynna w godzinach 8:00-18:00.

Po odwołaniu do Towarzystwa Ubezpieczeniowego i niesatysfakcjonującej dla nas odpowiedzi można złożyć bezpłatny wniosek o interwencję przez Rzecznika Finansowego. Jeżeli po rozpatrzeniu wniosku TU nadal nie zmieniło zdania Rzecznik Finansowy może złożyć wniosek o pozasądowe postępowanie polubowne w sporze między klientem a Towarzystwem Ubezpieczeniowym. Taki wniosek kosztuje 40zł (w sprawach wartości ustalonej do 10.00zł) lub 300zł (w sprawach wartości ustalonej przekraczających 10.000zł) Jeżeli przeprowadzone postępowanie nie spełnia twoich oczekiwań można walczyć o swoje prawa na drodze postępowania sądowego.

Jeżeli nie masz środków finansowych na prowadzenie sprawy w sądzie i nie chcesz narażać się na proces który nierzadko trwa ponad 2 lata możesz zwrócić się z zaniżonym odszkodowaniem do nas. Świadczymy usługę odkupu szkód i dopłat do szkód dzięki czemu otrzymasz pieniądze od razu, a my sami będziemy zajmować się sprawą bez zaangażowania klienta.

Jeżeli miałeś szkodę, prześlij swój kosztorys na biuro@odzyskamyodzkodowanie.pl my wyliczymy zaniżone odszkodowanie i odkupimy szkodę.

Skontaktuj się z nami

w celu uzyskania należnego

odszkodowania OC

Opisz swój przypadek.

Skontaktujemy się w ciągu 24h.

  Załącz kosztorys szkody

  Aby wybrać wiele plików, zaznacz je

  z wciśniętym klawiszem "ctrl"