Dopłata do odszkodowania OC

Otrzymałeś pieniądze od firmy ubezpieczeniowej i nie wiesz, czy zaproponowana kwota jest adekwatna do skali szkody?

Skontaktuj się z nami.

 1. Odzyskamy Odszkodowanie
 2. /
 3. Dopłaty do odszkodowań z OC

Dopłaty do odszkodowań z OC

Dopłata do odszkodowania OC

Wyegzekwowana kwota odszkodowania, jaka przysługuje w przypadku kolizji bądź innych zdarzeń losowych, zostaje najczęściej ustalona na podstawie kosztorysu przeprowadzonego przez dane towarzystwo ubezpieczeń. Kwoty te jednak zazwyczaj są zaniżane, gdyż celem zmniejszenia własnych wydatków towarzystwa ubezpieczeniowe nakładają na klientów odpowiednie potrącenia.

Masz prawo przypuszczać, że Twoje odszkodowanie zostało zaniżone, jeżeli kosztorys naprawy pojazdu uwzględnia kwotę nieadekwatną do uszkodzeń auta. Możesz odwołać się od decyzji ubezpieczyciela i odzyskać brakującą kwotę z OC sprawcy.

Właśnie tym zajmuje się nasze przedsiębiorstwo. Skorzystaj z oferty dopłat do odszkodowań. Pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze.

Dopłata do odszkodowania

Gwarantujemy, że z naszą pomocą otrzymasz przysługujące Ci dopłaty do odszkodowań, czyli środki wypłacane z OC sprawcy wypadku.

Ich otrzymanie jest obłożone ze strony Ubezpieczyciela pewnymi warunkami. Wymagane jest między innymi przedstawienie wielu różnych dokumentów, takich jak:

 • faktury za naprawę,
 • rachunki,
 • potwierdzenia zakupu części.

Działania tego rodzaju są jednak niezgodne z prawem, co nie zmienia faktu, iż osoba poszkodowana może dowieść swoich racji jedynie poprzez długotrwały proces sądowy.

Co zrobić, gdy odszkodowanie zostało zaniżone?

Ugodowe rozwiązanie sprawy z ubezpieczycielem jest możliwe, ale na własną rękę trudno je osiągnąć. Poszkodowany ma prawo odwołać się od decyzji jaką podjął ubezpieczyciel na piśmie, ustnie lub drogą elektroniczną. Ma na to trzy lata od kolizji i aż 20 lat od wypadku. Powinien to zrobić, jeśli:

 • przyznana kwota nie wystarcza na pokrycie kosztów naprawy,
 • otrzymałeś zaniżone odszkodowanie za obrażenia ciała, do których doszło w trakcie zdarzenia,
 • stwierdzono szkodę całkowitą,
 • towarzystwo ubezpieczeniowe (TU) zarzuca poszkodowanemu przyczynienie się do kolizji lub wypadku.

Niestety do tego typu sytuacji dochodzi bardzo często. Osoby poszkodowane w zdarzeniach drogowych próbują rozwiązać ten problem ugodowo. Jeśli odwołanie nie przynosi zadowalających skutków, kontaktują się z Rzecznikiem Finansowym. Po odrzuceniu odwołania przez ubezpieczyciela Rzecznik ma prawo złożyć podanie o polubowne i pozasądowe rozwiązanie sprawy między poszkodowanym a TU. Jednakże w praktyce odwołanie rzadko zmienia sytuację osoby poszkodowanej i musi dojść do rozprawy, dlatego lepiej zdecydować się na odkup odszkodowań.

Skoro znalazłeś się tutaj, z pewnością dostałeś niezrozumiałą decyzję ubezpieczyciela i bardzo małą rekompensatę na naprawę samochodu. Jeśli masz wrażenie, że kwota uzyskana od towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy kolizji lub wypadku jest zadziwiająco niska, z dużym prawdopodobieństwem masz rację. Możliwe że – jak wielu innych kierowców – otrzymałeś zaniżoną kwotę odszkodowania.

Nie wiesz, co dalej robić? Skontaktuj się z nami. Z naszą pomocą otrzymasz należny Ci zwrot pieniędzy.

Dopłata OC

Próba odebrania całej kwoty to procedura czasochłonna. Towarzystwo domaga się przedstawienia faktur oraz wszelkich dowodów naprawy pojazdu. Zazwyczaj niemożliwe jest spełnienie wszystkich tych warunków, dlatego też wiele spraw wkracza na drogę sądową. Takie rozwiązanie jednak nie daje zapewnienia o wygranej więc zdecydowanie szybciej, wygodniej, a przede wszystkim łatwiej jest zgodzić się na niesatysfakcjonującą nas propozycję towarzystwa ubezpieczeniowego, która kończy procedurę likwidacji szkody. Jeśli miałeś wypadek samochodowy i przysługuje Ci odszkodowanie z OC, pomożemy ci odzyskać pieniądze. Oferujemy między innymi dopłaty OC.

Dopłaty do odszkodowań

Otrzymałeś pieniądze od firmy ubezpieczeniowej i nie wiesz, czy zaproponowana kwota jest adekwatna do skali szkody? Aby to ocenić, nie musisz znać się na motoryzacji oraz usługach serwisowych. Przejrzyj dokładnie otrzymany kosztorys i zwróć uwagę na kilka ważnych zapisów:

1. Odliczanie kosztów amortyzacyjnych od odszkodowań

Każde odszkodowanie z OC powinno obejmować pełną wartość wszystkich części niezbędnych do naprawy pojazdu. Dawniej firmy ubezpieczeniowe mogły zaniżać ich cenę poprzez amortyzację. W tym celu określano stopień zużycia podzespołów przed powstaniem szkody. Na tej podstawie obliczano procent, który następnie był odejmowany od ceny zakupu nowych elementów. Zgodnie z obecnymi przepisami prawa jest to niedopuszczalne. Jeśli znajdziesz koszty amortyzacyjne, możesz mieć pewność, że należy Ci się dopłata zaniżonej części odszkodowania.

2. Stosowanie zamienników oryginalnych części

Przepisy wymuszają na firmach ubezpieczeniowych wliczanie do kosztorysu cen dokładnie takich części, jakie były zamontowane w pojeździe. Jeśli więc wymianie podlega oryginalny podzespół, do odszkodowania powinna być naliczona wartość identycznego, nowego elementu. W tym przypadku będzie to cena zakupu w autoryzowanym serwisie obsługi konkretnej marki. Niestety, kosztorysy nagminnie obejmują wartość zamienników, nierzadko najniższej możliwej jakości. Takie działanie jest niezgodne z prawem.

3. Zbyt niska wartość rynkowa pojazdu

Jeśli szkoda była całkowita, firma ubezpieczeniowa wypłaca odszkodowanie na podstawie różnicy w cenach rynkowych auta. Rzeczoznawca ocenia wartość pojazdu po kolizji, a następnie odejmuje ją od ceny samochodu przed zdarzeniem. Zaniżając tę drugą wartość, firma może znacznie obniżyć wysokość odszkodowań. Koniecznie sprawdź, jakie kwoty wyszczególnił w swoich wyliczeniach ubezpieczyciel. Jeżeli są za niskie, zgłoś się do nas – dopłata do odszkodowania OC na pewno Ci się należy.

4. Nagminne zalecenia naprawy podzespołów auta

Obowiązkiem firmy ubezpieczeniowej jest wyliczenie kwoty odszkodowania, która umożliwi przywrócenie pojazdu do stanu przed kolizją. W niektórych przypadkach uszkodzone elementy można naprawić, ale ubezpieczalnie często tego nadużywają. Jeśli takie zalecenia pojawiają się regularnie w kosztorysie, zgłoś się do nas.

5. Odliczanie rabatów na zakup części

Zaskakująco niska cena podzespołów podanych w kosztorysie przez ubezpieczyciela nie musi być efektem stosowania zamienników. Firmy te często biorą pod uwagę specjalne rabaty, o których jednak nigdy nie informują swoich klientów. Serwisy samochodowe zamawiające duże ilości części od dystrybutorów lub producentów mogą liczyć na pewne zniżki. Nierzadko są one wysokie, sięgają nawet 25% bazowej ceny rynkowej. To właśnie te rabaty są wykorzystywane do zaniżania odszkodowań z OC. Takie działanie firmy ubezpieczeniowej jest niezgodne z prawem. Zniżki mają charakter czysto hipotetyczny i nie można brać ich pod uwagę. Dodatkowo osoba prywatna, sama zamawiająca części, nigdy nie uzyska tak wysokich bonifikat. To kolejny przypadek, w którym nasza firma oferuje profesjonalną pomoc. Zaproponujemy dopłatę zaniżonej części odszkodowania, która w pełni zrekompensuje poniesioną przez ubezpieczonego stratę.

Specjalne świadczenia należne wszystkim ubezpieczonym

Nie tylko nieprawidłowości w kosztorysach są podstawą ubiegania się o dopłaty do odszkodowań z OC. Klientom firm ubezpieczeniowych przysługują bowiem dodatkowe świadczenia, o których niechętnie się informuje.

Jednym z nich jest tzw. rekompensata za utratę wartości handlowej pojazdu. Jest to kwota odzwierciedlająca utratę ceny rynkowej auta po jego naprawie. Ubezpieczalnia, zgodnie z art. 361 § 2 K.C., musi w pełni zrekompensować szkodę, w tym wypłacić powyższe świadczenie. W efekcie kwota ta powinna być składową odszkodowania, ale często tak nie jest. Jeśli nie została naliczona, zgłoś się do nas. Zadbamy o to, aby dopłata do odszkodowania OC była zawsze najwyższa, zgodna z obowiązującymi przepisami.

Innym częstym przypadkiem jest unikanie odpowiedzialności pokrycia kosztów wypożyczenia pojazdu zastępczego. Prawo do korzystania z takiego auta przysługuje każdemu poszkodowanemu. Firmy ubezpieczeniowe często uznają jednak, że w konkretnym przypadku klient nie musiał korzystać z tej usługi. Jest to niezgodne z prawem i nasza firma zajmie się odzyskaniem tych pieniędzy.

Kto może otrzymać dopłatę do OC?

Jeśli nie zawarłeś ugody z ubezpieczycielem i otrzymałeś pieniądze z tytułu odszkodowania w ciągu ostatnich 3 lat, to możesz starać się o dopłatę do odszkodowania OC. Przysługuje ona, gdy kwota, którą uzyskałeś, nie jest adekwatna do poniesionej szkody. Często sytuacja ta wynika z błędnie wykonanego kosztorysu sporządzanego przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Dlatego każdy, kto podejrzewa, że spotkał się z takim działaniem, może ubiegać się o dopłatę do OC i wynegocjować dodatkowe środki.

Istotne jest, że prawo do roszczeń obowiązuje tylko w przypadku, gdy nie doszło do ugody z ubezpieczycielem. W przeciwnym wypadku traci się jakąkolwiek możliwość dochodzenia o dopłatę dodatkowych środków do OC. Co ciekawe, dopłatę tę możesz zdobyć nawet wówczas, gdy sprzedałeś swoje auto lub zdecydowałeś się go nie naprawiać.

Na czym polega dopłata do odszkodowania OC?

Jeżeli miałeś kolizję i otrzymałeś odszkodowanie OC, istnieje ryzyko, że jego kwota została zaniżona przez firmę ubezpieczeniową. Wówczas istnieje możliwość otrzymania dopłaty do odszkodowań. W jaki sposób to następuje? Wystarczy, że zgłosisz się do nas, a my dokonamy tak zwanego odkupu szkody. Całe przedsięwzięcie odbywa się na podstawie umowy cesji wierzytelności. Wówczas otrzymasz swoją dopłatę już po kilku dniach, ponieważ nabywamy od Ciebie prawa wierzyciela w stosunku do podmiotu, który wypłacał Ci odszkodowanie.

W dalszym ciągu to my kontaktujemy się z ubezpieczycielem i wszelkie czynności polegające na uzyskaniu dopłaty spoczywają na naszych barkach. Kosztorys oraz szkody są weryfikowane przez doświadczonych rzeczoznawców, którzy we współpracy z prawnikami oceniają zasadność działań towarzystwa ubezpieczeniowego, które wypłacało odszkodowanie. W razie konieczności zakładamy sprawy sądowe. Jesteśmy zmotywowani do tego, by uzyskać jak największą kwotę dopłaty do odszkodowań OC. Reprezentujemy interesy naszych klientów i dbamy o wszelką korespondencję urzędową, pozyskiwanie dokumentów, wykonywanie analiz rzeczoznawczych i inne czynności związane z odzyskaniem pieniędzy. Współpraca z nami to znacząca oszczędność zarówno czasu, jak i nerwów.

Co oferujemy?

 • Możliwość uzyskania natychmiastowej dopłaty do szkody powstałej w ostatnich 3 latach,

 • ocenę zasadności stanowiska towarzystwa ubezpieczeniowego,

 • brak zaangażowania Twojego czasu i środków finansowych w otrzymanie dodatkowej dopłaty.

Kiedy można ubiegać się o dopłaty do odszkodowań z OC?

Jeśli kolizja miała miejsce mniej niż 3 lata temu, zawsze masz prawo ubiegać się o zwrot należnych Ci pieniędzy. Dotyczy to nie tylko sytuacji, w których nie doszło do podpisania ugody z firmą ubezpieczeniową. Możesz zgłosić się do nas nawet wtedy, gdy:

 • odszkodowanie zostało już wypłacone,

 • auto jest po naprawie,

 • pojazd jest już sprzedany,

 • szkoda miała charakter całkowity (kasacja samochodu).

Skontaktuj się z nami. Przeanalizujemy każdy przypadek i zaproponujemy rozwiązania, dzięki którym na pewno odzyskasz swoje pieniądze.

Korzyści:

 • bezpłatna weryfikacja spraw nawet do 3 lat wstecz,

 • już na drugi dzień otrzymasz ofertę dopłaty,

 • wszelkie formalności przygotujemy za Ciebie, umowę wyślemy kurierem lub poprzez e-mail,

 • czysty zysk, poszkodowany nie traci uzyskanych wcześniej pieniędzy, otrzymuje dodatkowe.

Jak to przebiega?

1 Wyślij na nasz adres e-mail kosztorys oraz decyzję towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli którego z tych dokumentów nie posiadasz, skontaktuj się z nami.
2 Otrzymasz propozycję dopłaty do odszkodowania.
3 Przygotujemy umowę.
4 W ciągu 2 dni otrzymasz dopłatę do odszkodowania.

Firmy ubezpieczeniowe korzystają z usług najlepszych prawników, ale to nie musi oznaczać, że jesteś na z góry straconej pozycji. Z naszą pomocą szybko i bez problemów odzyskasz wszystkie należne Ci pieniądze. Bierzemy na siebie całą odpowiedzialność za doprowadzenie sprawy do końca. Mamy wieloletnie doświadczenie na rynku i zadbamy o to, aby dopłata do odszkodowania była możliwie najwyższa. Pamiętaj, że starając się o dopłatę do odszkodowania z OC, nie musisz obawiać się utraty swoich zniżek!

Skontaktuj się z nami aby uzyskać dodatkowe informacje oraz darmową weryfikację. Ze swojego doświadczenia wiemy, że zdecydowana większość wypłacanych odszkodowań jest mocno zaniżona. Sprawdź więc już dziś, ile dodatkowych pieniędzy odzyskasz z naszą pomocą!

dopłata do odszkodowania OC - dopłata do odszkodowań

Skontaktuj się z nami

w celu uzyskania należnego

odszkodowania OC

Opisz swój przypadek.

Skontaktujemy się w ciągu 24h.

  Załącz kosztorys szkody

  Aby wybrać wiele plików, zaznacz je

  z wciśniętym klawiszem "ctrl"