Dopłaty do odszkodowań z OC

Otrzymałeś pieniądze od firmy ubezpieczeniowej i nie wiesz, czy zaproponowana kwota jest adekwatna do skali szkody?

Skontaktuj się z nami.

 1. Odzyskamy Odszkodowanie
 2. /
 3. Dopłaty do odszkodowań z OC

Dopłaty do odszkodowań z OC

Dopłata do odszkodowania OC

Wyegzekwowana kwota odszkodowania, jaka przysługuje w przypadku kolizji bądź innych zdarzeń losowych, zostaje najczęściej ustalona na podstawie kosztorysu przeprowadzonego przez dane towarzystwo ubezpieczeń. Kwoty te jednak zazwyczaj są zaniżane, gdyż celem zmniejszenia własnych wydatków, towarzystwa ubezpieczeniowe nakładają na klientów odpowiednie potrącenia. Skorzystaj z naszej oferty. Oferujemy dopłaty do odszkodowań. Pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze.

Dopłata do odszkodowania

Gwarantujemy, że z naszą pomocą otrzymasz przysługujące Ci dopłaty do odszkodowań. Pomożemy też wyegzekwować dopłaty do odszkodowań z OC sprawcy wypadku. Otrzymanie dopłaty do odszkodowań bezpośrednio ze strony Ubezpieczyciela obłożone jest pewnymi warunkami, w tym wymagane jest między innymi przedstawienie wielu różnych dokumentów takich jak faktury za naprawę, rachunki, potwierdzenia zakupu części. Działania tego rodzaju są jednak niezgodne z prawem, co nie zmienia faktu, iż osoba poszkodowana może dowieść swoich racji jedynie poprzez długotrwały proces sądowy.

Otrzymałeś odszkodowanie na naprawę samochodu? W 100% Twoja szkoda została zaniżona.

Z nami otrzymasz dopłatę do odszkodowania.

Dopłata OC 

Próba odebrania całej kwoty to procedura czasochłonna. Towarzystwo domaga się przedstawienia faktur oraz wszelkich dowodów naprawy pojazdu. Zazwyczaj niemożliwe jest spełnienie wszystkich tych warunków, dlatego też wiele spraw wkracza na drogę sądową. Takie rozwiązanie jednak nie daje zapewnienia o wygranej więc zdecydowanie szybciej, wygodniej, a przede wszystkim łatwiej jest zgodzić się na niesatysfakcjonującą nas propozycję towarzystwa ubezpieczeniowego, która kończy procedurę likwidacji szkody. Jeśli miałeś wypadek samochodowy i przysługuje Ci odszkodowanie z OC, pomożemy ci odzyskać pieniądze. Oferujemy między innymi dopłaty OC.

Dopłaty do odszkodowań

Otrzymałeś pieniądze od firmy ubezpieczeniowej i nie wiesz, czy zaproponowana kwota jest adekwatna do skali szkody? Aby to ocenić, nie musisz znać się na motoryzacji oraz usługach serwisowych. Przejrzyj dokładnie otrzymany kosztorys i zwróć uwagę na kilka ważnych zapisów:

1. Odliczanie kosztów amortyzacyjnych od odszkodowań

Każde odszkodowanie z OC powinno obejmować pełną wartość wszystkich części niezbędnych do naprawy pojazdu. Dawniej firmy ubezpieczeniowe mogły zaniżać ich cenę poprzez amortyzację. W tym celu określano stopień zużycia podzespołów przed powstaniem szkody. Na tej podstawie obliczano procent, który następnie był odejmowany od ceny zakupu nowych elementów. Zgodnie z obecnymi przepisami prawa jest to niedopuszczalne. Jeśli znajdziesz koszty amortyzacyjne, możesz mieć pewność, że należy Ci się dopłata.

2. Stosowanie zamienników oryginalnych części

Przepisy wymuszają na firmach ubezpieczeniowych wliczanie do kosztorysu cen dokładnie takich części, jakie były zamontowane w pojeździe. Jeśli więc wymianie podlega oryginalny podzespół, do odszkodowania powinna być naliczona wartość identycznego, nowego elementu. W tym przypadku będzie to cena zakupu w autoryzowanym serwisie obsługi konkretnej marki. Niestety, kosztorysy nagminnie obejmują wartość zamienników, nierzadko najniższej możliwej jakości. Takie działanie jest niezgodne z prawem.

3. Zbyt niska wartość rynkowa pojazdu

Jeśli szkoda była całkowita, firma ubezpieczeniowa wypłaca odszkodowanie na podstawie różnicy w cenach rynkowych auta. Rzeczoznawca ocenia wartość pojazdu po kolizji, a następnie odejmuje ją od ceny samochodu przed zdarzeniem. Zaniżając tę drugą wartość, firma może znacznie obniżyć wysokość odszkodowań. Koniecznie sprawdź, jakie kwoty wyszczególnił w swoich wyliczeniach ubezpieczyciel. Jeżeli są za niskie, zgłoś się do nas – dopłata do odszkodowania OC na pewno Ci się należy.

4. Nagminne zalecenia naprawy podzespołów auta

Obowiązkiem firmy ubezpieczeniowej jest wyliczenie kwoty odszkodowania, która umożliwi przywrócenie pojazdu do stanu przed kolizją. W niektórych przypadkach uszkodzone elementy można naprawić, ale ubezpieczalnie często tego nadużywają. Jeśli takie zalecenia pojawiają się regularnie w kosztorysie, zgłoś się do nas.

5. Odliczanie rabatów na zakup części

Zaskakująco niska cena podzespołów podanych w kosztorysie przez ubezpieczyciela nie musi być efektem stosowania zamienników. Firmy te często biorą pod uwagę specjalne rabaty, o których jednak nigdy nie informują swoich klientów. Serwisy samochodowe zamawiające duże ilości części od dystrybutorów lub producentów mogą liczyć na pewne zniżki. Nierzadko są one wysokie, sięgają nawet 25% bazowej ceny rynkowej. To właśnie te rabaty są wykorzystywane do zaniżania odszkodowań z OC. Takie działanie firmy ubezpieczeniowej jest niezgodne z prawem. Zniżki mają charakter czysto hipotetyczny i nie można brać ich pod uwagę. Dodatkowo osoba prywatna, sama zamawiająca części, nigdy nie uzyska tak wysokich bonifikat. To kolejny przypadek, w którym nasza firma oferuje profesjonalną pomoc. Zaproponujemy dopłatę, która w pełni zrekompensuje poniesioną przez ubezpieczonego stratę.

Specjalne świadczenia należne wszystkim ubezpieczonym

Nie tylko nieprawidłowości w kosztorysach są podstawą ubiegania się o dopłaty do odszkodowań z OC. Klientom firm ubezpieczeniowych przysługują bowiem dodatkowe świadczenia, o których niechętnie się informuje.

Jednym z nich jest tzw. rekompensata za utratę wartości handlowej pojazdu. Jest to kwota odzwierciedlająca utratę ceny rynkowej auta po jego naprawie. Ubezpieczalnia, zgodnie z art. 361 § 2 K.C., musi w pełni zrekompensować szkodę, w tym wypłacić powyższe świadczenie. W efekcie kwota ta powinna być składową odszkodowania, ale często tak nie jest. Jeśli nie została naliczona, zgłoś się do nas. Zadbamy o to, aby dopłata do odszkodowania OC była zawsze najwyższa, zgodna z obowiązującymi przepisami.

Innym częstym przypadkiem jest unikanie odpowiedzialności pokrycia kosztów wypożyczenia pojazdu zastępczego. Prawo do korzystania z takiego auta przysługuje każdemu poszkodowanemu. Firmy ubezpieczeniowe często uznają jednak, że w konkretnym przypadku klient nie musiał korzystać z tej usługi. Jest to niezgodne z prawem i nasza firma zajmie się odzyskaniem tych pieniędzy.

Co oferujemy?

 • możliwość uzyskania natychmiastowej dopłaty do szkody powstałej w ostatnich 3 latach,

 • ocenę zasadności stanowiska towarzystwa ubezpieczeniowego,

 • brak angażowania czasu, środków finansowych w otrzymanie dodatkowej dopłaty.

Kiedy można ubiegać się o dopłaty do odszkodowań z OC?

Jeśli zdarzenie miało miejsce mniej niż 3 lata temu, zawsze masz prawo ubiegać się o zwrot należnych Ci pieniędzy. Dotyczy to nie tylko sytuacji, w których nie doszło do podpisania ugody z firmą ubezpieczeniową. Możesz zgłosić się do nas nawet wtedy, gdy:

 • odszkodowanie zostało już wypłacone,

 • auto jest po naprawie,

 • pojazd jest już sprzedany,

 • szkoda miała charakter całkowity (kasacja samochodu).

Skontaktuj się z nami. Przeanalizujemy każdy przypadek i zaproponujemy rozwiązania, dzięki którym na pewno odzyskasz swoje pieniądze.

Korzyści:

 • bezpłatna weryfikacja spraw nawet do 3 lat wstecz,

 • już na drugi dzień otrzymasz ofertę dopłaty,

 • wszelkie formalności przygotujemy za Ciebie, umowę wyślemy kurierem lub poprzez e-mail,

 • czysty zysk, poszkodowany nie traci uzyskanych wcześniej pieniędzy, otrzymuje dodatkowe.

Jak to przebiega:

 • wyślij na nasz adres e-mail kosztorys oraz decyzję Towarzystwa, jeśli którego z tych dokumentów nie posiadasz skontaktuje się z nami,

 • zaproponujemy Ci dopłatę do odszkodowania,

 • przygotujemy umowę,

 • w ciągu 2 dni otrzymasz dopłatę do odszkodowania.

Firmy ubezpieczeniowe korzystają z usług najlepszych prawników, ale to nie musi oznaczać, że jesteś na z góry straconej pozycji. Z naszą pomocą szybko i bez problemów odzyskasz wszystkie należne Ci pieniądze. Bierzemy na siebie całą odpowiedzialność za doprowadzenie sprawy do końca. Mamy wieloletnie doświadczenie na rynku i zadbamy o to, aby dopłata do odszkodowania była możliwie najwyższa. Pamiętaj, że starając się o dopłatę do odszkodowania z OC, nie musisz obawiać się utraty swoich zniżek!

Skontaktuj się z nami aby uzyskać dodatkowe informacje oraz darmową weryfikację. Ze swojego doświadczenia wiemy, że zdecydowana większość wypłacanych odszkodowań jest mocno zaniżona. Sprawdź więc już dziś, ile dodatkowych pieniędzy odzyskasz z naszą pomocą!

dopłaty do odszkodowań

Skontaktuj się z nami

w celu uzyskania należnego

odszkodowania OC

Opisz swój przypadek.

Skontaktujemy się w ciągu 24h.

  Załącz kosztorys szkody

  Aby wybrać wiele plików, zaznacz je

  z wciśniętym klawiszem "ctrl"