Odszkodowanie dla motocyklisty

 1. Odzyskamy Odszkodowanie
 2. /
 3. Odszkodowanie dla motocyklisty

Odszkodowanie dla motocyklisty

Doznałeś szkody jako kierowca lub pasażer motocyklu? Masz prawo do odszkodowania z OC sprawcy!

Jeżeli motocyklista zostaje uznany za poszkodowanego w zdarzeniu drogowym na podstawie oświadczenia sprawcy lub w toku postępowania policji na miejscu wypadku lub postępowania sądowego to przysługuje mu prawo do odszkodowania. Odszkodowanie za wypadek motocyklowy jest wypłacane przez ubezpieczyciela sprawcy szkody (z ubezpieczenia OC pojazdu – motocykla, samochodu osobowego czy innych pojazdów objętych obowiązkowym ubezpieczeniem pojazdów mechanicznych) i obejmuje szkody osobowe oraz materialne.

Kierowcy motocykli oraz ich pasażerowie są szczególnie narażenie na wypadki/kolizję w ruchu drogowym. Prawdopodobieństwo doznania urazu na odcinku 1 km jest 1700 razy większe w przypadku podróży motocyklem aniżeli samochodem. Bardzo często wina za dany wypadek przypisywana jest motocykliście, ponieważ w naszej świadomości to oni jeżdżą za szybko. Tymczasem wiele z wypadków powodowanych jest z winy kierowców, którzy nie obserwują pojazdów jadących z tyłu i wykonujących manewr wyprzedzania.

Rodzaje urazów doznawanych przez motocyklistów?

Podobnie jak w przypadku kierujących rowerem, pieszych tak też motocykliści narażeni są na największe obrażenia w przypadku kolizji/wypadku drogowego z samochodem. Duża masa oraz prędkość są składowymi energii która bezpośrednio oddziałuję na poszkodowanego motocyklistę. Dlatego tak często to tylko oni ponoszą urazy nawet w drobnych kolizjach. Wśród najpowszechniejszych obrażeń motocyklistów wymienić można urazy karku i złamania, urazy głowy, mózgu, utrata zmysłów. Częstym skutkiem wypadków motocyklowych jest śmierć poszkodowanego lub inwalidztwo.

W imieniu Klientów występujemy o odszkodowanie:

 • mające pokryć wszelkie koszty leczenia, w tym zakup leków, dojazdy do lekarzy, szpitala, rehabilitację itp.,
 • utracone dochody,
 • zadośćuczynienie za doznaną krzywdę, ból,
 • renta w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu,
 • za zniszczone dobra materialne które uległy zniszczeniu w danym zdarzeniu drogowym (np. ubranie, kask),
 • na naprawę pojazdu (motocykla).

Skontaktuj się z nami

w celu uzyskania należnego

odszkodowania OC

Opisz swój przypadek.

Skontaktujemy się w ciągu 24h.

  Załącz kosztorys szkody

  Aby wybrać wiele plików, zaznacz je

  z wciśniętym klawiszem "ctrl"