Czy Sprawca szkody może wycofać się z Oświadczenia?

  1. Odzyskamy Odszkodowanie
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Czy Sprawca szkody może wycofać się z Oświadczenia?

Czy Sprawca szkody może wycofać się z Oświadczenia?

Często po kolizji drogowej spisujemy oświadczenie ze sprawcą zdarzenia. Czy to dobry pomysł?

W większości przypadków tak. Spisanie oświadczenia zaoszczędza czas oraz pieniądze.

Niekiedy czeka się na Policję do kilku godzin. Ponadto sprawca kolizji dostanie mandat, co spowoduje kolejną stresującą sytuację w tym dniu. Czy warto więc wzywać Policję? Okazuje się, że tak. Sprawca kolizji w każdej chwili może wycofać oświadczenie, co znacznie wydłuży i skomplikuje naszą sprawę.

Dlaczego sprawca kolizji decyduje się na takie rozwiązanie? Po pierwsze obawia się, że wzrośnie jego składka ubezpieczeniowa, każdy przypadek zdarzenia drogowego odnotowany jest w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym – co wiąże się ze wzrostem składki na ubezpieczenie auta. Sprawca zdarzenia liczy na to, że gdy wycofa swoje zeznania uda mu się uniknąć kary. Osoba ta często tłumaczy się, że podpisała oświadczenie, ponieważ była w szoku związanym z wydarzeniem lub co gorsza została do tego zmuszona. Oczywiście nie zakładamy, że sprawca zdarzenia ma złe intencje, ale musimy się przygotować na taką okoliczność. Bardzo często zdarza się, ze kolizję widziały osoby trzecie – w takim wypadku dobrze jest wziąć numer telefonu od takiej osoby. Jeżeli świadków zdarzenia nie ma, warto zadbać o monitoring. Warto dodać, że Policję można powiadomić zaraz po kolizji lub gdy sprawca zdarzenia nie chce przyjąć odpowiedzialności za popełniony czyn czyli składa odwołanie.

Jeżeli otrzymałeś zaniżone odszkodowanie lub odmowę wypłaty prześlij kosztorys swojej szkody a my odkupimy ją od Ciebie.

Jeżeli miałeś szkodę, prześlij swój kosztorys na biuro@odzyskamyodzkodowanie.pl my wyliczymy zaniżone odszkodowanie i odkupimy szkodę.