Krok po kroku po szkodzie z OC? Jak postępować po szkodzie

 1. Odzyskamy Odszkodowanie
 2. /
 3. Aktualności
 4. /
 5. Krok po kroku po szkodzie z OC? Jak postępować po szkodzie

Krok po kroku po szkodzie z OC? Jak postępować po szkodzie

Jeżeli przydazyła Ci się szkoda, musisz wiedzieć co zrobić aby otrzymać odszkodowanie.

Poniżej przygotowaliśmy przewodnik niezbędny w przypadku wystąpienia szkody na pojędzie.

Podstawowe informacje dotyczące szkód komunikacyjnych.

 1. Szkodę komunikacyjną należy zgłosić. Zalecamy zgłosznie do Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy. Można to zrobić telefonicznie lub wypełnić formularz na stronie internetowej. Istnieje jednak wyjątek od tej reguły. W 2015r zostało wprowadzone ułatwienie dla klientów 8 Towarzystw, a mianowicie zgłaszanie szkody u swojego ubezpieczyciela. Takie rozwiązanie oferują: Aviva, Gothaer, PZU, Uniqa Ergo Hestia, Liberty Ubezpieczenia, Warta oraz Concordia.
 2. Jakie informacje potrzebne są do zgłoszenia zdarzenia i staranie się o odszkodowanie? Imię, nazwisko oraz pesel kierowców, numer polisy sprawcy, numery rejestracyjne obu (lub więcej) samochodów oraz informacje dotyczące samego zdarzenia tj. data, godzina oraz jego okoliczności. Warto również zapisać dane jednostki policyjnej która zjawiła się na miejscu zdarzenia (jeżeli była potrzeba wzywania Policji).

3.Oględziny i Wycna. W ciągu kilku dni zgłosi się rzeczoznawca w celu umówienia wizyty dotyczącej oględzin samochodu. Najlepiej nie naprawiać samochodu do tego czasu. Jeżeli jest to konieczne, należy dobrze udokumentować stan samochodu przed naprawą. Pamiętaj również, że trzeba pokazać wszystkie uszkodzenia samochodu – te oględziny będą miały duży wpływ na wysokość przyznanego Ci odszkodowania.

 1. Kiedy należą Ci się części oryginalne a kiedy zamienniki?

Oryginalne części należą Ci się w przypadku gdy twoje auto w momencie zdarzenia miało oryginalne części. Firmy ubezpieczeniowe mogą zaproponować Ci części zamienne tylko i wyłącznie wtedy kiedy w momencie zdarzenia sam stosowałeś zamienniki lub zgodzisz się na ich zastosowanie.

 1. Kiedy spodziewać się pieniędzy za odszkodowanie?

Według ustawy pieniądze na twoim koncie powinny się pojawić do 30 dni od momentu zgłoszenia zdarzenia drogowego. W przypadku wątpliwości dotyczących zdarzenia, termin oczekiwania może wynosić nawet do 90 dni lub powyżej 90 dni (w przypadku gdy żadna ze stron nie przyznaje się do winy) . Towarzystwa Ubezpieczeniowe coraz częściej stosują uproszczoną likwidację szkody, która polega na jak szybszym i najprostszym rozwiązaniu sprawy. W takim wypadku pieniądze otrzymuje się w ciągu 3 dni, a naprawa samochodu zostaje po stronie poszkodowanego. UWAGA Uproszczona likwiadacja wiąże się często z brakiem wyceny przez co nie mamy później możliwości odwołania i możliwości otrzymania dopłaty do szkody

 1. Zaniżone odszkodowanie? Bardzo często Towarzystwo Ubepieczeniowe przedstawia zaniżoną wycenę szkody, zarówno szkody częściowej jak i całkowitej. Co w takiej sytuacji? Prześlij do nas kalkulacje szkody a my przeliczymy jaka kwota rzeczywiscie Ci się należy i zaproponujemy dopłatę do szkody. Dzięki czemu uzyskasz wyższe odkszkodowanie bez konieczności dochodzenia go na drodze sądowej.

Uwaga:

Dopłata możliwa jest także na samochodach które zostały sprzedane !

Skontaktuj się z nami aby uzyskać dodatkowe informacje oraz darmową weryfikację.

Skontaktuj się z nami

w celu uzyskania należnego

odszkodowania OC

Opisz swój przypadek.

Skontaktujemy się w ciągu 24h.

  Załącz kosztorys szkody

  Aby wybrać wiele plików, zaznacz je

  z wciśniętym klawiszem "ctrl"