Szkoda całkowita – Czy oby na pewno ?

  1. Odzyskamy Odszkodowanie
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Szkoda całkowita – Czy oby na pewno ?

Szkoda całkowita – Czy oby na pewno ?

Czy kwalfikacja naszej szkody jako tzw. całka jest zasadne?

Warto zacząć od definicji szkody całkowitej. Otóż szkoda całkowita występuje gdy pojazd uległ zniszczeniu w takim stopniu, że nie nadaje się do naprawy, albo gdy koszty naprawy przekroczyłyby wartość pojazdu w dniu likwidacji szkody. Wpływ na szkodę całkowitą na pojeździe ma wiele czynników. Każdy stara się jej uniknąć, a my podpowiemy w jaki sposób to zrobić. Bardzo często zdarza się, że ubezpieczyciel uznał szkodę całkowitą, w sytuacji kiedy koszty naprawy nie przekraczają wartości samochodu z przed szkody w związku z likwidacją szkody w ramach ubezpieczenia OC sprawcy kolizji drogowej. Częstą praktyką ze strony ubezpieczalni jest brak chęci naprawy auta gdy przekracza ona 70% wartości pojazdu. O ile nie zgodziliście się na to podpisując warunki umowy AC, tak z OC sprawcy nie można stosować takich praktyk. Zaniżanie wartości ceny pojazdu jest notoryczne, można to robić m.in poprzez tzw. amortyzację części. Polega ona na zmniejszeniu wartości odszkodowania poprzez zużycie części. Taką praktykę można stosować tylko w przypadku starych aut. Części oryginalne są stosowane żeby podnieść koszt naprawy auta a co za tym idzie w ogóle tego auta nie naprawiać czyli uznać szkodę całkowitą zamiast częściowej. Ma to na celu wypłatę mniejszego odszkodowania. Znanym trickiem jest również zawyżanie stawek robocizny – odpowiednio podwyższona stawka u mechanika sprawia, że nasz kosztorys znacznie wzrasta i przekracza wartość pojazdu.

Jeżeli nie zgadzamy się z decyzją Towarzystwa Ubezpieczeniowego zawsze można się od niej odwołać. Poszkodowany w kolizji drogowej może w każdej chwili udowodnić, że pojazd przed kolizją był dużo więcej warty niż tyle na ile wycenił go ubezpieczyciel. Można dokonać wyceny wartości pojazdu z niezależnym rzeczoznawcą lub przedstawić faktury na dodatkowe wyposażenie auta, którego nie uwzględnił rzeczoznawca podczas oględzin auta. Pamiętajcie, likwidacja szkody całkowitej z OC sprawcy bywa bardzo męcząca i niesprawiedliwa. Z naszą pomocą, odzyskacie wszystkie należne Wam pieniądze.

Uwaga:

Miałeś szkodę ? Prześlij do nas kosztorys, (dla szkody całkowitej także wycenę wartości pojazdu oraz arkusz rozliczenia)  a my odkupimy od Ciebie prawo do szkody.

Skontaktuj się z nami aby uzyskać dodatkowe informacje oraz darmową weryfikację.