Zgłoszenie szkody z OC sprawcy

  1. Odzyskamy Odszkodowanie
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Zgłoszenie szkody z OC sprawcy

Zgłoszenie szkody z OC sprawcy

Kolizja drogowa – każdy kto miał z nią doczynienia wie jakie to stresujące wydarzenia w naszym życiu.

Przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo osób poszkodowanych w wyniku wypadku drogowego. Jeżeli ktoś został ranny należy niezwłocznie zadzwonić po pomoc lekarską. W przypadku gdy nie doszło do utraty zdrowia należy usunąć pojazdy z drogi. Ma to na celu zapobieganie powiększeniu się szkody oraz zapewnieniu bezpieczeństwa w miejscu wypadku. Po zdarzeniu drogowym, w przypadku osób rannych należy wezwać Policję, gdy nikt nie został poszkodowany wystarczy spisać oświadczenie – leży to po stronie sprawcy kolizji drogowej. Jest to najczęstsza stosowana forma.

Warto jednak zastanowić się nad wezwanie Policji, ponieważ czasami sprawca wycofuje się ze swoich zeznań, co może stanowić problem w przyszłości. Najlepiej poszukać świadków zdarzenia. Na spisanym oświadczeniu powinny znaleźć się najważniejsze informacje takie jak: dane kierowców, informacje dotyczące samochodów, (numer rejestracyjny, marka) numer polisy wraz z nazwą ubezpieczalni oraz okresem ważności, data i miejsce zdarzenia, uszkodzenia powstałe w wyniku wypadku i okoliczności powstania wypadku.

Po kolizji drogowej należy zgłosić szkodę komunikacyjną, najlepiej zrobić to jak najszybciej. Im później zgłosimy szkodę tym większe problemy mogą nas czekać przy wypłacie należnego nam odszkodowania. W przeciągu kilku dni odezwie się do nas osoba z Towarzystwa Ubezpieczeniowego, z którym musimy się umówić na oględziny samochodu. Bezsporną część odszkodowania Towarzystwo Ubezpieczeniowe powinno nam wypłacić w ciągu 30 dni od zgłoszenia zdarzenia. W przypadku niejasności dotyczących szkody Towarzystwo może wydłużyć ten okres jeszcze o 14 dni. Kwota bezsporna nie zamyka dalszej drogi do starania się o uzyskanie większego odszkodowania. Pamiętaj, że należy Ci się całość pieniędzy związanych z naprawą pojazdu z OC sprawcy. W sytuacji, kiedy wydaje Ci się, że twoje odszkodowanie jest zaniżone lub chcesz domagać się o odszkodowania w wyniku wypadku zgłoś się do nas. Załatwimy wszystkie formalności i wypłacimy dodatkowe pieniądze, które Ci się należą.

Uwaga:

Miałeś szkodę ? Prześlij do nas kosztorys a my odkupimy od Ciebie prawo do szkody.

Skontaktuj się z nami aby uzyskać dodatkowe informacje oraz darmową weryfikację.